GLAZÜRLÜ KURABİYE

.
Hafta sonu kızımla bu kurabiyeleri yaptık ve büyük bir zevkle süsledik :) Kendi süslediği için mi bilmiyorum hiç yemediği kadar iştahla yedi bu kurabiyeleri.Süsleme glazürü Dr.Oetker'den. Kutudan 4 tüp çıkıyor. (kırmızı-sarı-yeşil-beyaz)
.
125 gr tereyağı ya da margarin
1 su bardağı şeker
1 yumurta
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı zencefil veya
1 çay kaşığı tarçın
Aldığı kadar un
.
Yumuşak bir hamur yoğrulur.15-20 dakika kadar dinlendirilir.Merdaneyle 0.5 cm kalınlığında açılır, kurabiye kalıplarıyla şekillendirilir. Önceden ısıtılmış fırında 170 derecede 15 dakika üstleri beyaz kalacak şekilde pişirilir. Arzuya göre süslenir.

3 kişi demiş ki::

derya dedi ki...

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın

pembe tatlar dedi ki...

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

tadınadoyamadım-dilek dedi ki...

bu ürün markette gözüme çarpmıştı oldukça pratik kullanması sanırım denemek lazım

prenses ve annesininde allerine sağlık

şimdiden mutlu bayramlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Related Posts with Thumbnails

+++

 

©2009 Lezzet Pınarı | by TNB